Elektronická dálniční známka 2024

Elektronická dálniční známka 2024

Elektronická dálniční známka 2024

Naše elektronické dálniční známky na rok 2024 jsou nejen klíčem k pohodlnému a snadnému cestování po českých dálnicích, ale především jsou prostředkem, díky kterému dokážeme přispívat ke snižování nežádoucí uhlíkové stopy, kterou naše spalovací motory vytvářejí.

Aktivujte dálniční známku později a ušetřete

S ohledem na rozhodnutí vlády přichází důležitá změna: Od března 2024 dojde ke zdražení dálničních známek. Abyste ušetřili, doporučujeme vám využít možnost pozdější aktivace elektronické dálniční známky, a to až o 3 měsíce od jejího zakoupení. To znamená, že pokud si dálniční známku zakoupíte například v únoru, můžete ji aktivovat až v květnu stejného roku.

Společná cesta k zelenější budoucnosti

Kroky vedoucí k udržitelnosti a zelenější budoucnosti nejsou pouze náplní našeho projektu, ale také naší vášní. Chceme, aby každý kdo u nás zakoupí dálniční známku věděl, že se stává součástí něčeho užitečného. Zakoupením dálniční známky aktivně podporujete naši snahu o ochranu přírody a udržitelné budoucnosti. Každý strom, který vysadíme, pomáhá redukovat vyprodukované emise a přispívá k ochraně našeho životního prostředí. Společně jdeme směrem k zelenější budoucnosti, protože věříme, že poskytování dálničních známek by v roce 2024 již mělo zahrnovat i redukci ekologických dopadů vozidel.

Proč účtujeme manipulační eko poplatek ?

Manipulační poplatek umožňuje našemu projektu provoz a financování výsadby stromů a tím redukovat CO2 produkovaným jízdou autem. V dopravě vzniká téměř 30 procent všech emisí oxidu uhličitého v EU, přičemž ta silniční se na nich podílí ze 72 procent. Buďte tedy klimaticky aktivní a kupte dálniční známku u nás a přispějte k zalesňování naší planety. Manipulační poplatek na zasazení stromu se odvíjí od typu dálniční známky, pro roční známku je 150 Kč, pro měsíční a desetidenní je 100 kč.

Kolik bude stát dálniční známka na rok 2024?

V roce 2024 dojde v České republice k výrazné změně cen dálničních známek. Cena roční dálniční známky pro běžná vozidla se změní z 1 500 Kč na 2 300 Kč. Měsíční známka bude k dispozici za 430 Kč, desetidenní za 270 Kč a nově zavedená jednodenní známka bude stát 200 Kč. Pro majitele vozidel s hybridním pohonem bude pak cena roční známky stanovena na 570 Kč.

Kdy koupit dálniční známku 2024?

Pokud plánujete pořizovat českou dálniční známku i v roce 2024, ideální čas pro její zakoupení je před 29. únorem 2024. Do této doby můžete využít nižších cen, jelikož v březnu dojde k navýšení tarifů. Předčasný nákup elektronické dálniční známky vám umožní ušetřit a vyhnout se problémům při nakupování na poslední chvíli.

Jak dlouho dopředu si mohu koupit dálniční známku?

Dálniční známku pro rok 2024 je možné zakoupit až s tříměsíčním předstihem. To znamená, že pokud si známku pořídíte 28. února 2024, budete ji moci aktivovat kdykoliv do 28. května 2024. To umožňuje řidičům využít příznivějších cen před březnovým navýšením.