Elektronická dálniční známka 2024

Eko cena

570 - 1,150 Kč

Eko cena

100 - 210 Kč

Eko cena

60 - 130 Kč

Eko cena

50 - 100 Kč

Elektronická dálniční známka 2024

Naše elektronické dálniční známky na rok 2024 jsou nejen klíčem k pohodlnému a snadnému cestování po českých dálnicích, ale především jsou prostředkem, díky kterému dokážeme přispívat ke snižování nežádoucí uhlíkové stopy, kterou naše spalovací motory vytvářejí.

 Ověřit platnost dálniční známky můžete jednoduše a online.

Aktivujte dálniční známku později a ušetřete

S ohledem na rozhodnutí vlády přichází důležitá změna: Od března 2024 dojde ke zdražení dálničních známek. Abyste ušetřili, doporučujeme vám využít možnost pozdější aktivace elektronické dálniční známky, a to až o 3 měsíce od jejího zakoupení. To znamená, že pokud si dálniční známku zakoupíte například v únoru, můžete ji aktivovat až v květnu stejného roku.

Společná cesta k zelenější budoucnosti

Kroky vedoucí k udržitelnosti a zelenější budoucnosti nejsou pouze náplní našeho projektu , ale také naší vášní. Chceme, aby každý kdo u nás zakoupí dálniční známku věděl, že se stává součástí něčeho užitečného. Zakoupením dálniční známky aktivně podporujete naši snahu o ochranu přírody a udržitelné budoucnosti. Každý strom, který vysadíme, pomáhá redukovat vyprodukované emise a přispívá k ochraně našeho životního prostředí. Společně jdeme směrem k zelenější budoucnosti, protože věříme, že poskytování dálničních známek by v roce 2024 již mělo zahrnovat i redukci ekologických dopadů vozidel.

Proč účtujeme manipulační eko poplatek ?

Manipulační poplatek umožňuje našemu projektu provoz a financování výsadby stromů a tím redukovat CO2 produkovaným jízdou autem. V dopravě vzniká téměř 30 procent všech emisí oxidu uhličitého v EU, přičemž ta silniční se na nich podílí ze 72 procent. Buďte tedy klimaticky aktivní a kupte dálniční známku u nás a přispějte k zalesňování naší planety. Manipulační poplatek na zasazení stromu se odvíjí od typu dálniční známky, pro roční známku je 150 Kč, pro měsíční a desetidenní je 100 kč.

Kolik bude stát dálniční známka na rok 2024?

V roce 2024 dojde v České republice k výrazné změně cen dálničních známek. Cena roční dálniční známky pro běžná vozidla se změní z 1 500 Kč na 2 300 Kč. Měsíční známka bude k dispozici za 430 Kč, desetidenní za 270 Kč a nově zavedená jednodenní známka bude stát 200 Kč. Pro majitele vozidel s hybridním pohonem bude pak cena roční známky stanovena na 570 Kč.

Kdy koupit dálniční známku 2024?

Pokud plánujete pořizovat českou dálniční známku i v roce 2024, ideální čas pro její zakoupení je před 29. únorem 2024. Do této doby můžete využít nižších cen, jelikož v březnu dojde k navýšení tarifů. Předčasný nákup elektronické dálniční známky vám umožní ušetřit a vyhnout se problémům při nakupování na poslední chvíli.

Jak dlouho dopředu si mohu koupit dálniční známku?

Spolu se zvýšením ceny dálničních známek přichází v novém roce i další zásadní změna. Doba pro odložení aktivace známky se od 1. ledna 2024 zkracuje z původních tří měsíců na pouhý jeden měsíc. To znamená, že pro získání vaší dálniční známky na rok 2024 bude ideální období konec února. 

Cena nové roční dálniční známky bude od 1. března 2024 již 2300 Kč. Pokud si ji zakoupíte ještě za starou cenu, tedy nejpozději 29. února 2024, můžete ušetřit 800 korun a známku aktivovat kdykoliv až do 29. března 2024.