eDalnice - Dálniční známka

Oficiální e-shop který sází stromy za dálniční známky

🍃 Eko cena

570 - 1,150 Kč

🍃 Eko cena

100 - 210 Kč

🍃 Eko cena

60 - 130 Kč

🍃 Eko cena

50 - 100 Kč

2 300 Kč

🍃 Eco price  570 - 1,150 Kč

430 Kč

🍃 Eco price  100 - 210 Kč

270 Kč

🍃 Eco price  60 - 130 Kč

200 Kč

🍃 Eco price  50 - 100 Kč

eDalnice ověření platnosti

Stačí vložit registrační značku vozidla a okamžitě zjistíte, zda máte platnou eDalničku nebo zda je vaše vozidlo od povinnosti platit osvobozeno.

Stát registrace vozidla

SPZ

Zadejte čísla a písmena, bez mezer, pomlček, diakritiky a speciálních znaků.

000

Můžete vyrazit na cestu

000

Platná

000

Vozidlo nemá pro dnešní den zakoupenou dálniční známku

Neplatná

eDalnice kontrola a správa

Informace o zakoupené dálniční známce

Změna počátku platnosti dálniční známky​

Změna SPZ

Nastavení notifikací

Transparentně sázíme za manipulační poplatek a snižujeme CO2

eDalnice

Jednoduché a pohodlné zakoupení edálniční známky přes naši platformu je více než jen transakce; je to krok k lepší budoucnosti. S možností rychlého a bezproblémového nákupu ročních, měsíčních, i desetidenních edálničních známek, přinášíme vám moderní řešení pro získání elektronické dálniční známky neboli "edálnice". Ať jste doma nebo na cestách, využijte libovolné zařízení s internetem a získejte vaši edálnici online jednoduše a rychle.

Co zahrnuje platforma e dálnice?

O projektu e dálnice

Náš projekt e dálnice nejen usnadňuje nákup dálničních známek, ale zároveň nabízí jedinečnou příležitost pro každého řidiče stát se součástí řešení v boji proti klimatickým změnám. S každou zakoupenou edálnicí přispíváte na výsadbu stromů v České republice i v zahraničí, podporujete udržitelnost a přispíváte k redukci CO2 emisí z automobilového provozu. Připojte se k nám a podílejte se na vytváření zelenější a udržitelnější budoucnosti. 

Každá eznámka = vysazení stromů

Za každou zakoupenou edálnici odvádíme část peněz na výsadbu stromů. Tímto přístupem nejenže přispíváme k lepšímu a zdravějšímu životnímu prostředí, ale zároveň zvyšujeme celkovou udržitelnost provozu na našich dálnicích. Každá vaše edálnice tak má přímý dopad na zlepšení ekosystému a boj proti klimatickým změnám. 

Transparentnost projektu a e dalnice cz

Našim cílem je nejen přispívat k lepší budoucnosti, ale také být v tomto procesu zcela transparentní. Na našich stránkách najdete pravidelně aktualizovaný seznam všech vysazených stromů, díky čemuž můžete přímo sledovat, jaký pozitivní dopad má váš nákup na životní prostředí. Přidejte se k nám a učiňte s námi společně kroky k zelenější planetě. Zvažte svou účast v našem projektu Czdalnice.cz, který se věnuje nejen prodeji dálničních známek pro rok 2024, ale také aktivnímu přispění k lepší a zelenější budoucnosti naší planety. Tento projekt je samostatný a nesouvisí s oficiálním portálem www edalnice cz, kromě základní služby – prodeje dálničních známek. Využijte příležitost být součástí změny s námi. Zakoupením edálnice na Czdalnice.cz nejenže získáte potřebnou dálniční známku, ale zároveň uděláte konkrétní krok k ochraně našeho životního prostředí.

Kontrola a pokuty

Orgány činné v trestním řízení, jako je policie ČR a celní správa ČR, jsou schopny rozpoznat platnost elektronické dálniční známky neboli edalnice nebo osvobození vozidla na základě registrační značky. Kontrola probíhá přímo na zpoplatněných úsecích dálnice prostřednictvím hlídkových vozidel vybavených kamerovým systémem pro čtení registračních značek a pomocí vzdáleného připojení ke kontrolním branám nebo na odpočívadlech a parkovištích.

V případě, že systém odhalí řidiče na zpoplatněném úseku dálnice bez platné elektronické dálniční známky (a pokud nejsou splněny podmínky osvobození), hrozí jim pokuta až 20 000 Kč. Kontrola se rozšíří i na případné zneužití osvobození. Fyzická nebo právnická osoba, která falešně oznámí osvobození, může čelit pokutě až 100 000 Kč. Pokuta ve výši až 5 000 Kč hrozí řidičům, kteří nepodají oznámení o osvobození, i když na ně mají nárok, a stejná sankce platí i za nesplnění povinnosti oznámit změnu osvobození Státnímu fondu dopravní infrastruktury do deseti pracovních dnů.

Sledujte nás na sociálních sítích