Zákaznická podpora

(+420) 228 229 397

ZASAZENO 56560

Proč je jednodenní známka nevýhodná?

Autor: Ivan

Již mnoho řidičů se setkává s novinkou ve světě dálničních známek – jednodenní dálniční známkou.
Ačkoli se tato varianta zdá být ideální pro jednodenní cesty, realita je často jiná.

Háčkem je, že tato známka platí pouze do půlnoci dne aktivace, nikoliv celých 24 hodin, jak by většina řidičů očekávala. Pokud tedy na cestu vyrazíte v poledne, zaplatíte za pouhých 12 hodin jízdy stejně, jako byste jeli celý den. 

Když se podíváme na nové ceny dálničních známek, začne být jasné, kde je problém. Denní známka vyjde na 200 Kč, zatímco desetidenní varianta stojí o pouhých 70 korun více 270 Kč. Nyní nastává otázka, vyplatí se vůbec nákup jednodenní dálniční známky?

Kdy se jednodenní známka (ne)vyplatí?

Pokud plánujete pouze krátkou cestu, může se zdát, že je jednodenní známka tou nejlepší volbou. Pojďme si to ovšem spočítat.Při ceně 200 Kč za den je hodina jízdy mnohem nákladnější než při koupi kterékoliv jiné nabízené varianty. V praxi, pokud po dálnici cestujete více než jednou za měsíc, nebo potřebujete známku pro vícedenní výlet, zakoupení desetidenní nebo dokonce měsíční známky nabízí mnohem výhodnější i pohodlnější možnost při minimálně rozdílné ceně.

Co je tedy nejlepší volba pro jednodenní cesty?

Nyní si představte, že plánujete jednodenní výlet. Jednodenní známka tedy představuje ideální variantu. Co když se ale zpozdíte a nestihnete se vrátit před půlnocí? Nebo si spontánně prodloužíte cestu? Stejný scénář nastane, když se rozhodnete cestu spontánně prodloužit. V těchto případech byste museli kupovat novou známku pro další den, což vaše náklady lusknutím prstu zdvojnásobí.

Jednodenní dálniční známku použijte pouze tehdy, pokud jste si 100 % jisti, že na dálnici budete jen několik hodin během jednoho dne. Pro většinu řidičů, kteří touží po pohodlné cestě bez většího časového omezení, je desetidenní dálniční známka mnohem lepším a výhodnějším řešením. Tato volba je ideální pro krátké cesty po dálnicích.