Zákaznická podpora

(+420) 228 229 397

ZASAZENO 56560

Nové dálniční známky 2024 –  přehled a ceny

Od 1. března 2024 přišly do Česka nové ceny elektronických dálničních známek pro jednodenní, desetidenní, měsíční a klasickou roční dálniční známku. Poprvé v historii bude nově zavedena také jednodenní dálniční známka, která poskytne pohodlné řešení pro krátkodobé cesty.

Roční dálniční známka

Bezpochyby nejvyužívanější typ dálniční známky, roční dálniční známka, bude nově dostupná za 2 300 Kč. Tato známka je ideální pro většinu řidičů, kteří dálnice využívají pravidelně po celý rok. Přestože cena roční známky vzrostla, stále představuje ekonomicky výhodnou variantu pro časté uživatele.

Měsíční dálniční známka

Za 430 Kč bude od března dostupná měsíční dálniční známka. Ta je vhodná především pro řidiče, kteří plánují častější cesty v rámci jednoho měsíce. Tato krátkodobější možnost nabízí flexibilitu bez nutnosti investice do roční známky.

Desetidenní dálniční známka

Za cenu 270 Kč bude možné zakoupení desetidenní dálniční známky, která je určena především pro ty, kdo využívají dálnice sporadicky, nebo plánují krátkodobý pobyt či dovolenou v Česku.

Jednodenní dálniční známka

Zcela novou variantou elektronické dálniční známky je jednodenní dálniční známka, která bude dostupná za 200 Kč. Přináší tak možnost pro ty, kteří potřebují dálnici použít jen na jednodenní cesty. Tato novinka vznikla především z důvodu lepší přístupností dálničních sítí pro turisty nebo řidiče na jednorázových cestách.

 

Elektronické dálniční známky pro rok 2024 můžete zakoupit během pár kliknutí zde.