Zákaznická podpora

(+420) 228 229 397

ZASAZENO 56560

Dejte pozor na podvodníky s dálničními známkami

Lakky, CC BY-SA 4.0 , via Wikimedia Commons

Jste na cestě a přemýšlíte, zda máte platnou dálniční známku? V dnešní digitální době je nákup dálničních známek online snadnější než kdy dříve. Avšak s pohodlím přichází i rizika. Buďte obezřetní a nedovolte, aby vás podvodníci díky vaší nevědomosti využili.

Kde je ten háček?

Představte si to – máte platnou roční dálniční známku a omylem si koupíte ještě desetidenní. Myslíte si, že to není žádný problém a peníze dostanete zpět? Omyl. Někteří prodejci dálničních známek, kteří své služby často inzerují pomocí placené reklamy, si vaše peníze rádi nechají, aniž by vás na nadbytečný nákup upozornili.

Jak se takovým praktikám vyhnout?

Je jednoduché říci buďte opatrní“, ale jak na to? Před nákupem si vždy dvakrát zkontrolujte platnost vaší stávající známky. Nejjednodušší cestou je ověření platnosti dálniční známky pomocí online formuláře. Stačí zadat vaši SPZ a během několika vteřin se dozvíte, zda je vaše dálniční známka platná.

Neházejte všechny do jednoho pytle

Ovšem ne každý prodejce dálničních známek se uchyluje k praktikám, které lidem více škodí, než prospívají. Je důležité si pečlivě rozmyslet, kde známku zakoupíte. 

Portál CZDálnice je příkladem prodejce, který jde nad rámec běžné péče o zákazníka. Portál umožňuje nejen zasílání upozornění při překrývání platnosti dálničních známek, ale také snadné nastavení návaznosti (kontinuity) mezi starými a novými známkami. To v praxi znamená, že datum počátku platnosti nové dálniční známky je automaticky posunuto na období, kdy končí platnost stávající dálniční známky.

Projekt přináší do nákupu dálničních známek také nový, ekologický rozměr. Za každou zakoupenou dálniční známku vysadí strom, což přispívá k lepšímu životnímu prostředí a podporuje dlouhodobou udržitelnost provozu po dálničních sítích České republiky.